Van'ın cadde ve sokaklarında sessizlik hakim | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 20:43

Van’ın cadde ve sokaklarında sessizlik hakim

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA HAFTA SONU UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA POLİS EKİPLERİ, ARAÇ VE YAYALARI DURDURARAK KİMLİK KONTROLÜ YAPTI.

Van’ın cadde ve sokaklarında sessizlik hakim
Son Güncelleme :

06 Aralık 2020 - 13:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/vanin-cadde-ve-sokaklarinda-sessizlik-hakim/31291/" title="facebook">

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Van’da sessizlik hakim oldu.

Korona virüs salgınında vakaların yeniden artış göstermesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yeni tedbirler uygulamaya konuldu. Bu kapsamda korona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde getirilen ve cuma günü saat 21.00 itibariyle başlayıp pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kaldı.

Korona virüs salgınının önlenmesi tedbirleri kapsamında Cuma akşamı saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokaklar boş kaldı. Vatandaşlar kurallara riayet edip evlerine kapanırken, kentin en işlek meydan ve caddeleri kısıtlamadan muaf olanlara kaldı. Kısıtlamanın ikinci gününde sessizliğin hakim olduğu cadde ve sokaklarda görev alan polis ekipleri ise araç ve yayaları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.