Yeni İmar Uygulamalarında Bisiklet Yolu Mecburi Hale Geliyor
Yeni İmar Uygulamaları Kapsamında Bisiklet Yolu Zorunluluğu Geliyor! … Bisiklet Yolu Zorunluluğu İçin Çalışmalar Başladı


Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalarda  yeni imar planı uygulamalarında bisiklet yolları mecburi hale getirmeyi planlıyor. Önümüzdeki günlerde yeni çıkacak torba yasayı getirmesi planlanınan bugünlerde  yeni imar planı uygulamalarında bisiklet yolların mecburi  hale getirmesi zorunlu olması. Bu torba yasanın içinde bulunacak.Torba yasayla çıkması beklenen bu yasayla yeni  imar çalışması yapılan bölgelerde  bisiklet yolları mecburi hale getirmesi zorunlu hale gelecek.İmar planlarında bisiklet yollarının yapılması yeni yerleşim yerlerinde yaşayacak olan vatandaşlara büyük avantajlar sağlıyacak .

Ve sağlık açısından da Bisiklet kullananlar, yüksek tansiyon, kalp krizi, akciğer hastalıklarından uzak duruyor. Bir anlamda bisikletin ömrü uzattığını söyleyebiliriz” dedi. Bisikletin fiziksel yararlarının yanı sıra ruh sağlığına da iyi geldiğini ortadadır.

 

 

[Toplam:9    Ortalama:4.7/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.