İmar Haber

TÜRKİYE ve DÜNYADA VAKA SAYISI
COVID-19 SON DAKİKA HABERLERİ
imarhaber.com Sağlıklı Günler Diler!

Alaşehir’in modern kavşağı peyzajıyla da göz dolduracak

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN’ÜN GİRİŞİMLERİYLE ALAŞEHİR’E KAZANDIRILAN, 27 MİLYON LİRALIK YATIRIMIYLA BÖLGEDEKİ TRAFİĞE CAN VEREN SÜLEYMAN DEMİREL KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI’NIN PEYZAJ PROJESİ DE HAZIRLANDI. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALAŞEHİR İLÇESİNDE SÜLEYMAN DEMİREL KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI VE AKABİNDEKİ ADALARLA BİRLİKTE 6 BİN 70 METREKARELİK ALANDA PEYZAJ UYGULAMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI.

Alaşehir’in modern kavşağı peyzajıyla da göz dolduracak
Google News
24 Aralık 2020 - 12:40

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün girişimleriyle Alaşehir’e kazandırılan, 27 milyon liralık yatırımıyla bölgedeki trafiğe can veren Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı’nın peyzaj projesi de hazırlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı ve akabindeki adalarla birlikte 6 bin 70 metrekarelik alanda peyzaj uygulama projesi için çalışmalara başladı.

İl genelinde yeşil alanların arttırılmasına yönelik olarak eş zamanlı projelerini sürdüren Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Alaşehir ilçesine de yeni bir soluk ve hava katacak peyzaj projesi için harekete geçti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da; Kent Estetiği Dairesi Başkanı ve Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Alaşehir Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Himmet Güneş ve MHP İlçe Başkanı Necdet Türk ile birlikte Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı üzerindeki meydanda inceleme yaptı.

“Alaşehir’e yakışacak bir proje olacak”

Alaşehir ilçe girişine yeni bir görünüm kavuşturacak olan peyzaj düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulunan Kent Estetiği Dairesi Başkanı ve Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından Alaşehir ilçemize kazandırılan Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı üzerinde incelemelerde bulunduk. Alaşehir’in can damarı sayılabilecek bir kavşak. Geçtiğimiz dönemde sulama sıkıntılarından dolayı peyzaj çalışmaları başlatılamadı. Şu an bizim burada bulunma amacımız, üzerinde bulunduğumuz meydan dahil, çeşitli adalar ve damlalarla birlikte 6 bin 70 metrekare alanda peyzaj düzenlemesi yapmayı planlıyoruz. Alaşehir’e yakışır bir peyzaj çalışmasını en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları

Google News