Elazığ Caddesi yenilenen yüzüyle hizmette | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 20:27

Elazığ Caddesi yenilenen yüzüyle hizmette

DİYARBAKIR’IN TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN 25 KAVŞAĞI YENİDEN DÜZENLEYEN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ELAZIĞ CADDESİ’NDE YÜRÜTTÜĞÜ BİSİKLET YOLU, REFÜJ, PEYZAJ, ASFALT VE SİNYALİZASYON SİSTEMİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYARAK YOLU YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETTE AÇTI.

Elazığ Caddesi yenilenen yüzüyle hizmette
Son Güncelleme :

25 Aralık 2020 - 17:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/elazig-caddesi-yenilenen-yuzuyle-hizmette/45139/" title="facebook">

Diyarbakır’ın trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşağı yeniden düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Elazığ Caddesinde yürüttüğü bisiklet yolu, refüj, peyzaj, asfalt ve sinyalizasyon sistemi çalışmalarını tamamlayarak yolu yenilenen yüzüyle hizmette açtı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararıyla kavşakları belirlenen standartlara uygun hale getirmek ve Diyarbakır’ın trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşağı yeniden düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Elazığ Caddesinde yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Diğer merkez ilçeleri tarihi Sur ilçesine bağlayan kentin en önemli akslarından biri olan Elazığ Caddesinde Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, Ulaşım ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ortak çalışma yürüterek caddeyi yenilenen yüzüyle yeniden vatandaşların hizmetine açtı.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Elazığ Caddesinde bisiklet yolu, bağlantı yollarında refüj, asfalt serme ve kaldırım Ulaşım Daire Başkanlığı ise sinyalizasyon çalışmalar yürüttü. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından harekete geçen Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, cadde de peyzaj çalışması başlattı. Caddenin daha estetik bir görünüme sahip olması için ekipler, refüjlere kışlık mevsimlik çiçek dikti.