Hem tırmanış yaptılar, hem de doğaya yem bıraktılar | 19 Haziran 2024İmar Haber

19 Haziran 2024 - 03:39

Hem tırmanış yaptılar, hem de doğaya yem bıraktılar

ELAZIĞ’DAN ÖNCEKİ GÜN TUNCELİ’YE TIRMANIŞ İÇİN GELEN DOĞASEVERLER, YABAN HAYVANLARINI UNUTMADI. DOĞASEVERLER, TIRMANDIKLARI DÜZGÜN BABA DAĞI’NDA KANATLI HAYVANLAR İÇİN 50 KİLOGRAM BUĞDAYI DOĞAYA BIRAKTI.

Hem tırmanış yaptılar, hem de doğaya yem bıraktılar
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 13:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/hem-tirmanis-yaptilar-hem-de-dogaya-yem-biraktilar/41029/" title="facebook">

Tunceli’ye tırmanış için il dışından gelen doğaseverler, yaban hayvanlarını unutmadı. Doğaseverler, tırmandıkları Düzgün Baba Dağı’nda kanatlı hayvanlar için yem bıraktı.

Elazığ’dan Tunceli’ye tırmanış için gelen 3 kişilik ekip, bir rehberle birlikte Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi. Doğaseverler, tırmanışın sonunda yanlarında getirdikleri 50 kilogram buğdayı kanatlı hayvanlar için doğaya bıraktı.

Tunceli merkezden yaklaşık 42 kilometre uzakta olan Düzgün Baba Dağı’na tırmandıklarını belirten doğaseverlerden Ayetullah Yıldız, “Tırmanırken de burada yaşayan canlıları unutmadık. Buğday getirdik. Umarım yerine ulaşır. Küçük de olsa bir faydamız olur” dedi.