Nevşehir Belediyesi kısıtlamayı fırsata çevirdi, şehri temizledi | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 13:23

Nevşehir Belediyesi kısıtlamayı fırsata çevirdi, şehri temizledi

NEVŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YENİ TİP KORONAVİRÜS (KOVİD-19) SALGINI NEDENİYLE ALINAN TEDBİRLER KAPSAMINDA GETİRİLEN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA DA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ.

Nevşehir Belediyesi kısıtlamayı fırsata çevirdi, şehri temizledi
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 14:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/nevsehir-belediyesi-kisitlamayi-firsata-cevirdi-sehri-temizledi/30705/" title="facebook">

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasında da çalışmalarını sürdürdü.

Daha temiz ve sağlıklı bir Nevşehir için çalışmalarını aralıksız sürdüren Nevşehir Belediyesi’ne bağlı temizlik filosu, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda da yoğun bir mesai gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerdeki yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinin iç ve dış yüzeyini köpüklü su ile titizlikle temizleyerek ardından basınçlı su ve özel kokulu solüsyonla dezenfekte etti.

Çalışmalarda, doğaya zarar vermeyen mikrobiyal bakteri önleyici, kir sökücü ve koku giderici temizlik malzemeler kullanıldı.

Konteynerlerin yanı sıra, konteynerlerin bulunduğu alanları da özel dezenfektan deterjanlarla yıkayan ekipler, 350 yeraltı ve 2 bini aşkın yerüstü çöp konteynerlerini temizlik işlemini periyodik aralıklarla sürdürecek.