İmar Haber

TÜRKİYE ve DÜNYADA VAKA SAYISI
COVID-19 SON DAKİKA HABERLERİ
imarhaber.com Sağlıklı Günler Diler!

2020 Yılı Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu?

2. dönem 6 aylık dilimde enflasyon oranı yüzde 5’i geçtiğinden emeklilere verilecek zam yüzde 5’in üzeri enflasyon farkı olarak yansıtılacak. Aralık ayı hariç şu an için yüzde 0,59’luk enflasyon farkını zaten hak etmiş durumda olan emeklilerin toplam zammı ne kadar olacak?

2020 Yılı Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu?
Google News
02 Ocak 2020 - 16:53

Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım aylarına ilişkin aylık enflasyon hesaplandığında ortaya çıkan rakam 5 ay için yüzde 5.59 oldu. Yarın açıklanacak olan Aralık ayı enflasyon oranı da bu oranın üzerine eklenerek yüzde 5’i aşan kısım emeklilerin maaşına fark olarak yansıtılacak.

Zaten 0,59 oranında maaş farkını hak etmiş olan emekliler yarın açıklanacak Aralık ayına ilişkin olan enflasyon rakamları 3 Ocak 2020 tarihinde açıklanacak. Aralık ayı enflasyon oranını da açıklanır açıklanmaz sitemizden takip edebilirsiniz.

Piyasada beklenen Aralık ayına ilişkin enflasyon ise yüzde 0.74 seviyesi olarak öne çıkıyor. Bu şekilde gerçekleşmesi durumunda emeklilere ödenecek enflasyon farkı yüzde 1,33 olması ve maaşlara yansıması bekleniyor.

Memur ve Emekli Zam Oranları Açıklandı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları

    Google News