3 yıldır bir batında dördüz doğuruyor | 21 Nisan 2024İmar Haber

21 Nisan 2024 - 20:30

3 yıldır bir batında dördüz doğuruyor

DENİZLİ’DE HOBİ OLARAK KÜÇÜKBAŞ HAYVAN BESLEYEN İBRAHİM DEMİRCİ’YE AİT KOYUN BİR BATINDA 4 KUZU DOĞURDU. PIRIT CİNSİ OLDUĞU ÖĞRENİLEN KOYUN SON 3 YILDIR DÖRDÜZ DOĞURDUĞU BELİRTİLDİ.

3 yıldır bir batında dördüz doğuruyor
Son Güncelleme :

03 Ocak 2021 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/3-yildir-bir-batinda-dorduz-doguruyor/50690/" title="facebook">

Denizli’de hobi olarak küçükbaş hayvan besleyen İbrahim Demirci’ye ait koyun bir batında 4 kuzu doğurdu. Pırıt cinsi olduğu öğrenilen koyun son 3 yıldır dördüz doğurduğu belirtildi.

Denizli’nin Çal ilçesinde hobi olarak küçükbaş hayvan besleyen İbrahim Demirci’ye ait koyun, 3’üncü kez bir batında 4 kuzu doğurdu. Demirci, Pırıt cinsi koyununun dördüz kuzu doğurmasının mutluluğunu yaşıyor. 3 yaşındaki koyun 2021 yılında da 4 kuzu doğurarak üreticisini sevindirdi. Yeni yılın bereketiyle geldiğini ifade eden İbrahim Demirci, “Yeni yıl bereketiyle geldi. 3 yaşındaki Pırıt cinsi koyunumuz Allah’ın hikmeti olarak her sene 4 kuzu doğurarak bizlere ayrı bir mutluluk yaşattı. Geçen sene 4 kuzudan 2’si ne yazık ki öldü. Bu yıl da yine dördüz doğurdu. Yeni doğan kuzuları saç kurutma makinası sayesinde kuruladık. Anne ve kuzuların durumları çok şükür iyi. Onlara ağılımızda ayrı bir yer yaptık ve özenle bakıyoruz. Kuzuları annelerinin yanına bıraktık. Anne yanında duran koyunlar daha çabuk ayağa kalkıyor” dedi.