Afyonkarahisar'da bin 49 çift dünya evine girdi | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 09:09

Afyonkarahisar’da bin 49 çift dünya evine girdi

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA 2020 YILINDA MUTLULUĞA ‘EVET’ DİYEN BİN 49 ÇİFTİN NİKAHININ KIYILDIĞI BELİRTİLDİ.

Afyonkarahisar’da bin 49 çift dünya evine girdi
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 13:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/afyonkarahisarda-bin-49-cift-dunya-evine-girdi/51419/" title="facebook">

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan açıklamada 2020 yılında mutluluğa ‘evet’ diyen bin 49 çiftin nikahının kıyıldığı belirtildi.

Korona virüs (Covid-19) salgınına rağmen evlenmek isteyen bin 49 çiftin, Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birimi tarafından nikahları kıyıldı. Ayrıca, evlendirme birimi tarafından 309 çiftte evlilik izni verilerek, farklı yerlerde nikahlarının kıyılmalarına müsaade edildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de dünyayı ve ülkemizi etkisi altına bırakan korona virüs salgınına rağmen yoğun çalışma temposundan fırsat bulduğu zamanlarda genç çiftleri kırmadı ve nikahlarını kıyarak bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde evlenmek isteyen genç çiftlerin nikahlarını kıymaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Zeybek, “Belediyemizin her birimi pandemi sürecinde özverili bir çalışma yürüttü. Vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında belediye olarak pandemi kurullarına uyarak elimizden geleninin fazlasını yaptık ve yapamaya devam ediyoruz. Özellikle yuva kurmak isteyen çiftlerimizin nikahlarını kıydık. Bizlerde genç çiftlerimizin nikahlarına zaman zaman katılarak onların mutluluklarına ortak olduk” dedi.