Akseki'de heyelan olan yola istinat duvarı | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 06:22

Akseki’de heyelan olan yola istinat duvarı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AKSEKİ’DE HEYELAN NEDENİYLE TEK ŞERİDE DÜŞEN GÜNEYKAYA, HOCAKÖY, KEPEZ VE KEPEZBELENİ MAHALLELERİ GRUP YOLUNUN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN İSTİNAT DUVARI YAPTI.

Akseki’de heyelan olan yola istinat duvarı
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 14:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/aksekide-heyelan-olan-yola-istinat-duvari/26003/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki’de heyelan nedeniyle tek şeride düşen Güneykaya, Hocaköy, Kepez ve Kepezbeleni Mahalleleri grup yolunun güvenliğini sağlamak için istinat duvarı yaptı.

Akseki’de Güneykaya, Hocaköy, Kepez ve Kepezbeleni Mahalleleri’nin ulaşımını sağlayan grup yolunda heyelan oluştu. Tek şeride düşen ve tehlike arz eden yolda Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri çalışma yaptı. Çalışma kapsamında yola 300 kamyon taş çekilerek istinat duvarı yapıldı. Ayrıca 200 kamyon yeni dolgu malzemesi çekilerek, yol sağlamlaştırıldı. Çalışmalar kısa sürede tamamlanarak yol güvenli bir şekilde yeniden çift şerit olarak ulaşıma açıldı.