İmarhaber

Ankara’nın İlk Millet Bahçesi Gölbaşı’nda Yapılacak

Ankara’ya iki ayrı Millet Bahçesi yapılacak, biri AKM alanının bulunduğu yere diğeriyse Gölbaşı’nda bulunan Eymir Gölü’nün hemen yakınına…

Ankara’nın İlk Millet Bahçesi Gölbaşı’nda Yapılacak
Google News
24 Aralık 2018 - 20:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 100 günlük icraat programında Türkiye’nin pek çok kentine Millet Bahçesi yapılacağı açıklanmıştı. Açıklanan programa göre ise iki Ankara’ya da iki ayrı Millet Bahçesi yapılması kararlaştırıldı. Bu Millet Bahçesi projelerinden biri AKM alanının bulunduğu yere diğeri ise Gölbaşı’nda bulunan Eymir Gölü’nün hemen yakınındaki araziye yapılacak.

İHALE YAPILACAK
Eymir Gölü’nün hemen yakınından geçen Çevre Yolu’nun dibinde yer alan Gölbaşı’ndaki Millet Bahçesi yaklaşık 800 bin metrekarelik alanı kaplıyor. Yapılacağı bölgede adeta yeşil bir dönüşüm oluşturacak olan Millet Bahçesi içerisinde; yürüyüş yolları, oyun alanları ve evcil hayvan alanları gibi sosyal bölümler bulunuyor. Gölbaşı ilçesine bağlı Şafak Mahallesi’ne inşa edilecek olan Millet Bahçesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak. İkinci 100 gün icraat programında da bulunan Millet Bahçesi ile ilgili önümüzdeki günlerde ihale yapılması bekleniyor.

TEMELİ ATILACAK
Projeyi yakından takip eden Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı ziyaret ederek yakın zamanda temeli atılacak olan Millet Bahçesi Projesi hakkında bilgi alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları