Aydın'dan TRT arşivine bir eser daha | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 23:09

Aydın’dan TRT arşivine bir eser daha

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) BUHARKENT MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) MÜDÜRÜ VE FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MESUT KIRMACI’NIN GÜFTESİNİ YAZDIĞI BESTESİNİ ŞEVKET TOKGÖZ’ÜN YAPTIĞI ‘BIRAKTIM AŞKLARI DÜNDEN MAZİYE’ İSİMLİ UŞŞAK ESER TRT KURULUNDA KABUL EDİLEREK, 23818 REPERTUVAR NUMARASI İLE TRT ARŞİVLERİNE GİRDİ.

Aydın’dan TRT arşivine bir eser daha
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 12:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/aydindan-trt-arsivine-bir-eser-daha/30591/" title="facebook">

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Buharkent Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın güftesini yazdığı bestesini Şevket Tokgöz’ün yaptığı ’Bıraktım Aşkları Dünden Maziye’ isimli uşşak eser TRT kurulunda kabul edilerek, 23818 repertuvar numarası ile TRT arşivlerine girdi.

Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın ve bestekar Şevket Tokgöz’ün, TRT’de kabul edilen ve TRT radyolarında seslendirilmeye devam eden ’Dünde Kaldı Mevsimler ve Bu Gece Rüzgarlar Sesiz Esiyor’ adlı iki eseriyle birlikte, ikilinin TRT’de kabul edilmiş eserlerinin sayısı 3’e yükseldi.