Başkan Altay, öğretmenlerle görüştü | 23 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 18:14

Başkan Altay, öğretmenlerle görüştü

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE KOMEK VE BİLGEHANELERDE ÇEVRİMİÇİ DEVAM EDEN DERSLERE SÜRPRİZ BAĞLANTI YAPARAK ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ.

Başkan Altay, öğretmenlerle görüştü
Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskan-altay-ogretmenlerle-gorustu/23728/" title="facebook">

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde KOMEK ve Bilgehanelerde çevrimiçi devam eden derslere sürpriz bağlantı yaparak öğretmenler ve öğrencilerle görüştü.

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimlerle kursiyerlere hizmet veren KOMEK’te farklı branşlardaki kurslara uzaktan bağlantı yapan Başkan Altay, öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti. KOMEK ve Bilgehane öğretmenlerinin korona virüs salgını döneminde de ara vermeden hizmetlerini sürdürdüğünü kaydeden Başkan Altay, “Öğretmenlerimiz her zaman canla başla çalışıyor. Salgın nedeniyle hiç aksatmadan online da olsa derslere devam ediyorsunuz. Sizin şahsınızda tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

KOMEK uzaktan eğitim kursları; 11 alan, 71 branş, 234 grup, 100 yakın öğretmen ve 4 bin 500’ün üzerinde kursiyerle eğitimlerini aralıksız şekilde sürdürüyor. 39 öğretmen ve bin 500’den fazla öğrencinin katıldığı Bilgehanelerde ise 5-6-7-8. sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Kur’an-ı Kerim, İlmihal ve Siyer dersleri ile 4. sınıf hafızlık hazırlık dersleri online olarak devam ediyor.