Başkan Sandıkçı: "Kimse darda kalmasın" | 22 Mayıs 2024İmar Haber

22 Mayıs 2024 - 23:35

Başkan Sandıkçı: “Kimse darda kalmasın”

GÖREVE BAŞLADIĞIMIZDA İLK İŞLERİMİZDEN BİRİ SOSYAL YARDIMLAŞMA MÜDÜRLÜĞÜNÜ KURMAK OLMUŞTU. BU MÜDÜRLÜĞÜN TEK BİR AMACI VARDI. O DA GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BULARAK ONLARIN ASLA MAĞDUR OLMAMASINI SAĞLAMAKTI. İLK GÜNDEN İTİBAREN BU KONUDA ÇOK TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜK. HER GÜN YEMEK ÇIKARDIK. VE HER GÜN BUNLARI VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRDIK. GEREKEN DESTEĞİ BU AİLELERİMİZE ULAŞTIRDIK. CANİK BELEDİYESİ VATANDAŞI İÇİN VAR. YETER Kİ ONLAR DARDA KALMASIN DİYE EN ZOR ANLARIMIZDA BİLE GEREKENİ YAPTIK, YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Sandıkçı: “Kimse darda kalmasın”
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 16:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskan-sandikci-kimse-darda-kalmasin/26131/" title="facebook">

Belediyede göreve geldiklerinde ilk işlerinin Sosyal Yardım Müdürlüğü oluşturmak olduğunu söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İhtiyaç sahibi olan, karantina da bulunan, iş yeri kapanan yani darda olan tüm vatandaşlarımızın yanında oluyoruz” dedi.

“İhtiyaç sahibi herkesin yanındayız”

Yaşamanın neyi ne zaman getireceğini çoğu zaman bilmenin zor olduğunu ifade eden Sandıkçı, “ Göreve başladığımızda ilk işlerimizden biri sosyal yardımlaşma müdürlüğünü kurmak olmuştu. Bu müdürlüğün tek bir amacı vardı. O da gerçek ihtiyaç sahiplerini bularak onların asla mağdur olmamasını sağlamaktı. İlk günden itibaren bu konuda çok titiz bir çalışma yürüttük. Her gün yemek çıkardık. Ve her gün bunları vatandaşlarımıza ulaştırdık. Gereken desteği bu ailelerimize ulaştırdık. Canik Belediyesi vatandaşı için var. Yeter ki onlar darda kalmasın diye en zor anlarımızda bile gerekeni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“Pandemi süresince destek”

Bütün dünyanın mücadele ettiği salgın hastalık başladığı andan itibaren her an vatandaşın yanında olduklarının altını önemle çizen Başkan Sandıkçı, “ Virüsle mücadele başladığı andan itibaren, özellikle yasaklar döneminde vatandaşımızın bütün taleplerini eksiksiz yerine getirdik. Sürecin bir şekilde mağdur ettiği esnaf ve çalışanlarımızın da yanında olduk. Karantina da olan, izole olan bütün vatandaşlarımıza sıcak yemek desteği sağladık ve sağlamaya ediyoruz. Bütün bunların yanı sıra geçtiğimiz günlerde başlattığımız ‘Komşunun Sesi Ol’ projemiz ile tekrar bir çağrı yaptık. Hedefimiz tek bir kardeşimizin bile yatağa aç girmemesidir” şeklinde konuştu.