Bursa Büyükşehir'den plazma bağış seferberliği | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 05:01

Bursa Büyükşehir’den plazma bağış seferberliği

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HASTANELERDE COVİD-19’DAN TEDAVİ GÖREN VATANDAŞLARIN HAYATA TUTUNMALARI İÇİN PLAZMA BAĞIŞ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI. COVİD-19 HASTALIĞINDAN ŞİFA BULAN VE HASTALIĞIN ÜZERİNDEN 28 GÜN GEÇMİŞ KİŞİLERİ PLAZMA SEFERBERLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, “4441600 NUMARALI ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK; PLAZMA BAĞIŞ BAŞVURUSU YAPAN HEMŞERİLERİMİZİ ÜCRETSİZ OLARAK AMBULANSLA EVLERİNDEN ALIP, KIZILAY’DA KAN VERDİKTEN SONRA TEKRAR EVLERİNE BIRAKACAĞIZ” DEDİ.

Bursa  Büyükşehir’den plazma bağış seferberliği
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 13:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bursa-buyuksehirden-plazma-bagis-seferberligi/30613/" title="facebook">

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hastanelerde Covid-19’dan tedavi gören vatandaşların hayata tutunmaları için plazma bağış seferberliği başlattı. Covid-19 hastalığından şifa bulan ve hastalığın üzerinden 28 gün geçmiş kişileri plazma seferberliğine katılmaya davet eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “4441600 numaralı çağrı merkezimizi arayarak; plazma bağış başvurusu yapan hemşerilerimizi ücretsiz olarak ambulansla evlerinden alıp, Kızılay’da kan verdikten sonra tekrar evlerine bırakacağız” dedi.

Covid-19 ortaya çıktıktan sonra tüm kaynaklarını salgınla mücadele için kullanan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de hastanelerde koronavirüs tedavisi gören vatandaşlar için harekete geçti. ‘Haydi Bursa, sen de plazma bağışla. Herkes hayata tutunsun’ sloganıyla planlanan kampanya çerçevesinde; koronavirüsten iyileşen ve hastalığın üzerinden 28 gün geçirmiş kişiler kan bağışında bulunarak, hastanede tedavi gören korona hastaları için umut olacak. Uygulama kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi, kampanyaya katılan vatandaşları kendi ambulanslarıyla evlerinden alacak ve Kızılay Kan Merkezi’nde bağış yaptıktan sonra tekrar aynı ambulanslarla evlerine bırakacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da yaşayan herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.

Dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, maske-mesafe-hijyen kurallarına uyarak, birlik içerisinde özlenen gülere tekrar döneceklerini ifade eden Başkan Aktaş, ‘Haydi Bursa, sen de plazma bağışla. Herkes hayata tutunsun’ sloganıyla covid-19 ile mücadele eden hastalara destek olmak için yeni bir süreci devreye aldıklarını söyledi. Hastalığı geçirmiş, şifa bulmuş ve üzerinden 28 gün geçmiş vatandaşlarımızı hastanelerde şifa bekleyenler için plazma vermeye davet eden Başkan Aktaş, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak ‘plazma bağış seferberliği’ başlatıyoruz. 4441600 numaralı çağrı merkezini arayarak plazma bağış başvurusu yapan hemşerilerimizi, ücretsiz olarak ambulanslarımızla evlerinden alıp Kızılay Kan Merkezi’ne götürecek ve plazma bağışı gerçekleştikten sonra evlerine geri getireceğiz” diye konuştu.