Bursa'da 6 katlı Eski Emniyet Müdürlüğü binası böyle yıkıldı | 22 Haziran 2024İmar Haber

23 Haziran 2024 - 00:43

Bursa’da 6 katlı Eski Emniyet Müdürlüğü binası böyle yıkıldı

BURSA’DA ŞEHRİN MERKEZİNDE 46 YILDIR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK HİZMET VEREN BOŞALTILMIŞ 6 KATLI BİNA DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU GEREKÇESİYLE YIKILDI. GENİŞ GÜVENLİK TEDBİRİ ALINAN BİNANIN YIKILMASI SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ.

Bursa’da 6 katlı Eski Emniyet Müdürlüğü binası böyle yıkıldı
Son Güncelleme :

20 Aralık 2020 - 20:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bursada-6-katli-eski-emniyet-mudurlugu-binasi-boyle-yikildi/42214/" title="facebook">

Bursa’da şehrin merkezinde 46 yıldır İl Emniyet Müdürlüğü olarak hizmet veren boşaltılmış 6 katlı bina depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Geniş güvenlik tedbiri alınan binanın yıkılması saniye saniye kaydedildi.

Bursa’da 1970’li yıllarda inşa edilen Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Bursa Emniyet Müdürlüğü binası, 40 yılı aşkın süredir hizmet veriyordu. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün Nilüfer Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki yeni kompleksine taşınmasıyla bina Asayiş Şube Müdürlüğü olarak hizmet verdi. Ancak depreme dayanıksız olduğu belirlenen 6 katlı binanın yıkılmasına karar verildi.

Yaklaşık 6 ay önce boşaltılan ve yıkımı ihale edilen Eski Emniyet Müdürlüğü binası için geniş güvenlik tedbiri alındı.

Şehrin en işlek caddesinde bulunan ve kimsenin zarar görmemesi için sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde yıkımı tamamlanan binanın çökmesi saniye saniye kaydedildi.

Fevzi Çakmak Caddesi’nde yıkımı yapılan binanın yerine Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çarşı Polis Karakolu’nun hizmet verecekleri daha küçük bir hizmet binası yapılacak.

Binanın arkasındaki sokak ise yeniden açılacak.