Bursa'da çocuklar kısıtlamada polisi görünce böyle saklandı | 21 Şubat 2024İmar Haber

21 Şubat 2024 - 03:40

Bursa’da çocuklar kısıtlamada polisi görünce böyle saklandı

BURSA’DA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA RAĞMEN OKUL BAHÇESİNDE TOP OYNAYAN 6 ÇOCUK, POLİSİN SİREN SESİNİ DUYUNCA KAÇTI.

Bursa’da çocuklar kısıtlamada polisi görünce böyle saklandı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 17:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bursada-cocuklar-kisitlamada-polisi-gorunce-boyle-saklandi/30869/" title="facebook">

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen okul bahçesinde top oynayan 6 çocuk, polisin siren sesini duyunca kaçtı. Polis sokaktan gidene kadar yüksek bir duvarın üzerinde bekleyen maskesiz çocuklar, tehlikeye aldırış etmedi. O anlar ise cep telefonunun kamerasına yansıdı.

Kısıtlamaya rağmen merkez Yıldırım ilçesi Fidyekızık Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu’nun bahçesindeki sahada 6 çocuğun top oynadığı anlar, bir mahalleli tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İhbar üzerine okulun bulunduğu sokağa gelen polis aracının siren sesini duyan çocuklar panikle kaçtı.

Çocuklar, polisten gizlenmek için top oynadıkları sahanın arkasında bulunan yüksek bir duvarın üzerine çıktı. 6 çocuk tehlikeye aldırış etmeden, polis gidene kadar duvarın üzerinde bekledi. Daha sonra çocuklar, duvarın üzerinden yürüyerek, yola çıktı. Çocukların maske ve sosyal mesafe kuralına uymamaları ve duvar üzerindeki tehlikeli yürüyüşü cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.