Edirne DKMP ekipleri usulsüz ve kaçak avcılığa geçit vermiyor | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 21:39

Edirne DKMP ekipleri usulsüz ve kaçak avcılığa geçit vermiyor

EDİRNE DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YAPTIKLARI DÜZENLİ DENETİMLERLE BÖLGEDE USULSÜZ VE KAÇAK AVCILIĞA GEÇİT VERMİYOR. SON YAPILAN KONTROLLERLE BERABER EKİPLER, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI VE YASAK AV GÜNÜNDE AVLANAN 5 KİŞİYE İŞLEM YAPTI.

Edirne DKMP ekipleri usulsüz ve kaçak avcılığa geçit vermiyor
Son Güncelleme :

26 Aralık 2020 - 17:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/edirne-dkmp-ekipleri-usulsuz-ve-kacak-avciliga-gecit-vermiyor/45484/" title="facebook">

Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları düzenli denetimlerle bölgede usulsüz ve kaçak avcılığa geçit vermiyor. Son yapılan kontrollerle beraber ekipler, sokağa çıkma kısıtlaması ve yasak av gününde avlanan 5 kişiye işlem yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Edirne Doğa Koruma ve Milli parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü, bölgede, usulsüz ve kaçak avcılık yapmaya çalışan şahıslara göz açtırmıyor. Sık sık gerçekleştirdikleri denetimler, evraksız kaçak avlanan şahıslara işlem yapılırken, evrakları tam ve AVBİS sistemine uygun avcılara da tek tek teşekkür ederek, düzenli avcılığa teşvik noktasında kendilerini tebrik ediyor.

Yaban hayvanlarını koruma, usulsüz ve kaçak avcılığı kontrol amaçlı yapılan son denetimlerde ise 5 kişiye yasak günde ve sokağa çıkma kısıtlamasında av yapmaktan işlem yapıldı. Ekipler, desteklerinden dolayı Jandarma ekiplerine de ayrıca teşekkür ederek, “Belgeli avcılarımıza da kurallara uyduklarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.