Finike Eroğlu Nuri Cami, amber rengi ile aydınlatıldı | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 21:12

Finike Eroğlu Nuri Cami, amber rengi ile aydınlatıldı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN FİNİKE’NİN EN GÜZEL NOKTALARINDAN BİRİNE İNŞA EDİLEN EROĞLU NURİ CAMİ’NİN İNŞAATI TAMAMLANARAK, İBADETE HAZIR HALE GETİRİLDİ. OSMANLI VE SELÇUKLU MİMARİSİYLE, HİÇ ÇİMENTO KULLANILMADAN TAŞTAN İNŞA EDİLEN CAMİNİN AYDINLATMASI DA BİTİRİLDİ. TARİHE DOKUYA UYGUN OLARAK AMBER RENGİ IŞIKLARLA AYDINLATILAN CAMİ, FİNİKE’NİN SİLUETİNE DE AYRI BİR GÜZELLİK KATTI.

Finike Eroğlu Nuri Cami, amber rengi ile aydınlatıldı
Son Güncelleme :

07 Aralık 2020 - 12:55

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/finike-eroglu-nuri-cami-amber-rengi-ile-aydinlatildi/32051/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike’nin en güzel noktalarından birine inşa edilen Eroğlu Nuri Cami’nin inşaatı tamamlanarak, ibadete hazır hale getirildi. Osmanlı ve Selçuklu mimarisiyle, hiç çimento kullanılmadan taştan inşa edilen caminin aydınlatması da bitirildi. Tarihe dokuya uygun olarak amber rengi ışıklarla aydınlatılan cami, Finike’nin siluetine de ayrı bir güzellik kattı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla hızla tamamlanan Finike Eroğlu Nuri Cami’nde inşaat çalışmaları bitti. Finike Limanı’nın üst kısmında yer alan ve sahile hakim konumdaki cami LED aydınlatma sistemleri ile ışıklandırıldı. Tarihi dokuya uygun olacak şekilde amber rengi yapılan ışıklandırma ile cami, geceleri de ihtişamlı ve dikkat çekici bir görüntü sergiliyor.

500 kişilik Eroğlu Nuri Cami’nin taş duvarları, tarihi dokuya uyum sağlaması için amber rengiyle aydınlatıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin ışıklandırılmasında uygulanan LED aydınlatmalar, taş duvarların mimari ve estetik özelliklerinin geceleri de yansıtılmasını sağlıyor.