Kahramanmaraş'ta bin 300 ton tıbbi atık bertaraf edildi | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 22:50

Kahramanmaraş’ta bin 300 ton tıbbi atık bertaraf edildi

KAHRAMANMARAŞ’TA BU YIL BİN 300 TON TIBBİ ATIK BERTARAF EDİLDİ.

Kahramanmaraş’ta bin 300 ton tıbbi atık bertaraf edildi
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 12:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kahramanmarasta-bin-300-ton-tibbi-atik-bertaraf-edildi/32534/" title="facebook">

Kahramanmaraş’ta bu yıl bin 300 ton tıbbi atık bertaraf edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, pandemi tedbirleri kapsamında şehir genelinde dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra tıbbi atıkları da bertaraf ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla kamuya açık tüm alanlar sterilize edilirken, sağlık kuruluşlarında toplanan tıbbi atıklar da bertaraf ediliyor. Bu kapsamda filosunu güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, pandemi günlerinden itibaren toplam bin 300 ton tıbbi atığı bertaraf etti.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz bu yıl Kasım ayına kadar bin 300 ton tıbbi atığı toplayarak bertaraf etti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 960 tondu. İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinin etkisiyle tıbbi atıklarda yüzde 35 oranında bir artış yaşandı. Bu kapsamda filomuzu güçlendirdik. Hemşehrilerimizin sağlığı için tıbbi atıkları titizlikle toplayıp, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisimizde bertaraf ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.