Kastamonu'da 95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 04:08

Kastamonu’da 95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı

KASTAMONU’DA AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLAYAN VE SABAH SAATLERİNE KADAR DEVAM EDEN YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 95 YERLEŞİM BİRİMİNE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR.

Kastamonu’da 95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı
Son Güncelleme :

17 Ocak 2021 - 14:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kastamonuda-95-koy-yolu-kar-nedeniyle-ulasima-kapandi/60142/" title="facebook">

Kastamonu’da akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 95 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Kastamonu İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı özellikle yüksek rakımlı köylerde ulaşımda aksamaya neden oldu. Dün akşam saatlerinde başlayan ve yer yer şiddetini arttıran kar yağışı yoğun şekilde devam ediyor. Kar yağışından dolayı Kastamonu’nun Araç ilçesinde 11, Azdavay ilçesinde 3, Doğanyurt ilçesinde 21, İhsangazi ilçesinde 5, Küre ilçesinde 8, Pınarbaşı ilçesinde 13, Şenpazar ilçesinde 8 ve Tosya ilçesinde de 26 köy yolu olmak üzere 95 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Ayrıca Bozkurt, Cide ve İnebolu ilçelerinde de yoğun kar yağışının devam ettiği öğrenildi. Kastamonu Özel İdare ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışmalarını yürütürken, Karayolları ekipleri de şehirlerarası yollarda aralıksız kar kürüme çalışmalarını sürdürüyor.