Milyonluk arazideki gecekondu kümesler toma ve çevik kuvvet eşliğinde yıkıldı | 21 Nisan 2024İmar Haber

21 Nisan 2024 - 21:52

Milyonluk arazideki gecekondu kümesler toma ve çevik kuvvet eşliğinde yıkıldı

BURSA’DA MİLYONLUK ARAZİDE KOYUN, KUŞ, TAVUK VE KAZ YETİŞTİREN MAHALLE SAKİNLERİNİN KÜMESLERİ, TOMALAR EŞLİĞİNDE BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN YIKILDI.

Milyonluk arazideki gecekondu kümesler toma ve çevik kuvvet eşliğinde yıkıldı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 14:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/milyonluk-arazideki-gecekondu-kumesler-toma-ve-cevik-kuvvet-esliginde-yikildi/43488/" title="facebook">

Bursa’da milyonluk arazide koyun, kuş, tavuk ve kaz yetiştiren mahalle sakinlerinin gecekondu kümesleri, toma ve çevik kuvvet eşliğinde belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Bursa’da kaçak yapıya göz açtırmayan Osmangazi Belediyesi ekipleri, rezidans ve çok katlı binaların inşa edildiği Yeşilşehir’deki milyonluk arazide hayvan kümesleri olduğu ihbarı aldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), polis ve Osmangazi Belediye ekipleri arazinin bulunduğu Panayır Mahallesi’ne operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda milyonluk arazideki koyunların taşınması için süre verilirken, kaz, tavuk ve kuşların bulunduğu gecekondu kümesler ise yıkıldı.

Mahalle sakinlerinin araziye yaptığı kümesler yıkılırken, tavukları ise hiçbir şeyden habersiz, iş makinaları ve ekiplerin arasında gezmesi dikkat çekti. Kazların bulunduğu kümesin yıkılmasını istemeyen sahipleri, kısa süre direndi. Daha sonra kaz ve tavuklar kümesten ekipler tarafından araziye salınırken, kümes iş makinasının yardımı ile yerle bir edildi.