(Özel) Bursa'da internet ve uzaktan eğitim çilesi | 21 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 23:21

Bursa’da İnternet ve Uzaktan Eğitim Çilesi

BURSA’DA 30 ÖĞRENCİSİ OLAN KÖYDE İNTERNET ÇEKMEDİĞİ İÇİN ÇOCUKLAR UZAKTAN EĞİTİMDEN FAYDALANAMIYOR. EĞİTİMDEN UZAK KALAN ÖĞRENCİLERİN TEK İSTEĞİ KÖYLERİNE İNTERNETİN GELMESİ OLDU.

Bursa’da İnternet ve Uzaktan Eğitim Çilesi
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 16:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ozel-bursada-internet-ve-uzaktan-egitim-cilesi/41175/" title="facebook">

Bursa’da 30 öğrencisi olan köyde internet çekmediği için çocuklar uzaktan eğitimden faydalanamıyor. Eğitimden uzak kalan öğrencilerin tek isteği köylerine internetin gelmesi oldu.

Osmangazi ilçesine bağlı Güneybudaklar köyü, şehir merkezine 45 kilometre mesafede olmasına rağmen internet alt yapısı olmadığı gibi telefonlardan da internet çekmiyor. Köyde bulunan 30 öğrenci, internet olmadığı için uzaktan eğitimle derslerini yapamıyor. Eğitim alamadıkları için arkadaşlarından geri kalan öğrenciler yetkililerin seslerini duymasını istiyor. Köy meydanında toplanan öğrenciler internet istediklerini söyledi. Köy muhtarı da, Türk Telekom’un kendileriyle ilgilenmediğini belirtti.

Köylerinde internetin olmadığını ifade eden Güneybudaklar Muhtarı Ali Öztürk, “Köyümüzde internet yok. Ne şebeke interneti var, ne de telefonlar çekiyor. Hal böyle olunca köyümüzde bulunan öğrenciler uzaktan eğitim alamıyor. Biz köyümüze internet istiyoruz. Çocuklarımız uzaktan eğitimden faydalansın. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Büyüklerimizin Türk Telekom’a bir dur demeleri gerekir. Sadece bizim sıkıntımız değil bölgedeki bir çok köyde aynı sıkıntılar mevcut” dedi.

İnternet olmadığı için uzaktan eğitimden faydalanamayan öğrenciler, “Biz internet ortamında derslerimize katılmak istiyoruz, ama internetimiz yok. Mağduruz. Ne olur büyüklerimiz bizim eğitim almamızı sağlasın, arkadaşlarımızdan geri kalmak istemiyoruz” şeklinde konuştu.