Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO'ya sıfır atık yetki belgesi | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 16:18

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO’ya sıfır atık yetki belgesi

REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. RECEP KÜRKÇÜ VE SIFIR ATIK KOMİSYON BAŞKANI ÇETİN ALPASLAN, OKUL MÜDÜRÜ PROF. DR. MEHMET KARA’YA HAK KAZANDIKLARI BELGEYİ TESLİM ETTİLER. PROF. DR. KARA, YÜRÜTTÜKLERİ DİSİPLİNLİ ÇALIŞMALARININ KARŞILIĞINI ALMAKTAN MEMNUNİYET DUYDUĞUNU BELİRTTİ.

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO’ya sıfır atık yetki belgesi
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 19:55

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sabuncuoglu-serefeddin-saglik-hizmetleri-myoya-sifir-atik-yetki-belgesi/44168/" title="facebook">

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan ’Sıfır Atık Projesi’ kapsamında temel seviye ’Sıfır Atık Yetki Belgesi’ almaya hak kazandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Sıfır Atık Komisyon Başkanı Çetin Alpaslan, okul müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara’ya hak kazandıkları belgeyi teslim ettiler. Prof. Dr. Kara, yürüttükleri disiplinli çalışmalarının karşılığını almaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Sıfır Atık Komisyon Başkanı Alpaslan da, “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına alarak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakma amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan projeye büyük önem verdiklerine değinen Rektör Yardımcısı Kürkçü ise “Aldığımız bu belgeler temel seviye olup üniversitemizin sıfır atık konusunda hedeflediği nokta için başlangıç denebilir. Sıfır Atık Projesi israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini, atığın kaynağından toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Bu hedef doğrultusunda üniversitemiz yerleşkelerin tamamında çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir” diye konuştu.