Şanlıurfa'da boş kalan tarihi mekanlar ilaçlandı | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 12:00

Şanlıurfa’da boş kalan tarihi mekanlar ilaçlandı

ŞANLIURFA’DA BOŞ KALAN TARİHİ MEKANLAR İLAÇLANDI

Şanlıurfa’da boş kalan tarihi mekanlar ilaçlandı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 13:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/sanliurfada-bos-kalan-tarihi-mekanlar-ilaclandi/30639/" title="facebook">

Şanlıurfa’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında boş kalan tarihi ve turistik mekanlar korona virüse karşı dezenfekte edildi.

Şanlıurfa’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında tarihi ve turistik mekanların korona virüse karşı dezenfekte edildi. Tarihi Hasanpaşa Camisi’nden başlayan Balıklıgöl Platosunda oturma bankları, çöp kutuları bir bir anti bakteriyel karışımla ilaçlandı. Ardından ekipler özellikle vatandaşların temas ettiği taş kemerleri ve Balıklıgöl çevresindeki çay bahçelerini dezenfekte etti. Yerli ve yabancı turistin yoğun olarak ziyaret ettiği Balıklıgöl bölgesinde dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Sokakta yaşayan hayvanlar için yem ve mama desteği veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ekipleri, şehrin birçok noktasında sokak hayvanları için doğaya yem bırakarak onların yaşamını idame ettirmelerini sağlıyor.

Şanlıurfa’da faaliyet yürüten hayvan koruma derneklerine de yem ve mama desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, hayvanlar 20 farklı noktaya beslenmelerini sağlamak amacıyla mama bıraktı.