Şenoba'da acil sağlık hizmetleri istasyonu açıldı | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 08:34

Şenoba’da acil sağlık hizmetleri istasyonu açıldı

ŞIRNAK’IN ULUDERE İLÇESİNE BAĞLI ŞENOBA BELDESİNDE ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU AÇILDI. 6 SAĞLIK PERSONELİN GÖREV ALDIĞI İSTASYONUN AÇILIŞINI ŞIRNAK VALİSİ ALİ HAMZA PEHLİVAN YAPTI.

Şenoba’da acil sağlık hizmetleri istasyonu açıldı
Son Güncelleme :

27 Aralık 2020 - 13:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/senobada-acil-saglik-hizmetleri-istasyonu-acildi/45884/" title="facebook">

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde acil sağlık hizmetleri istasyonu açıldı. 6 sağlık personelinin görev aldığı istasyonun açılışını Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan yaptı.

Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde 1 No’lu acil sağlık hizmetleri istasyonu açıldı. 1 ambulans ve 6 sağlık personelinin görevlendirildiği istasyonda acil vakalara anında müdahale edilmesi için Şenoba beldesi çıkışında iki katlı bir bina tahsis edildi.

İstasyonun açılışını yapan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, görevde olan sağlıkçılara telsizle anons geçerek görevlerinde başarılar diledi. Vali Pehlivan, “İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Şenoba 112 acil sağlık hizmetleri merkezimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ben bu merkezin kurulmasında, tesis edilmesinde emeği olan başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze ve özellikle askeri kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmetten faydalanacak olan hem Şenoba hem de çevredeki vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi.