Tarihi evler ile sokak sağlıklaştırmaları sürüyor | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 08:35

Tarihi evler ile sokak sağlıklaştırmaları sürüyor

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI SERVET RAMAZAN, TARİHİ MEKANLARIN RESTORASYON İLE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRILMASI ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Tarihi evler ile sokak sağlıklaştırmaları sürüyor
Son Güncelleme :

10 Aralık 2020 - 10:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/tarihi-evler-ile-sokak-sagliklastirmalari-suruyor/33451/" title="facebook">

Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, Tarihi mekanların restorasyon ile sokak sağlıklaştırılması çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Başkan Ramazan, Kilis Belediyesi olarak tarihe ve kültüre sahip çıktıklarını ifade ederek, “ Bu önemli değerlerimizi korumak ve geçmişten günümüze miras kalan eserlerimizi geleceğe taşımak amacı ile il sınırları içinde tarihi yapılarımızın restorasyonları ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları ile tarihe tanıklık etmiş olan sokaklarımızı, çıkmazlarımızı, kabaltılarımızı, caddelerimizi ve tarihi yapılarımızı yeniden canlandırılması hedeflenmiştir. Bu hedefler çerçevesinde yürütülen çalışmalarımızda Kafaf Çeşmesi sokağı üzerinde yer alan, tarihi bir evimizi yeniden restore ediyoruz” dedi.