İmar Haber

TOKİ Konutlarının inşaatı başlıyor

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI SERVET RAMAZAN, TOKİ TARAFINDAN İHALESİ YAPILAN TAHTALI MEVKİNDEKİ KONUTLAR İÇİN SONDAJ ÇALIŞMASI BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ.

TOKİ Konutlarının inşaatı başlıyor
Google News
09 Aralık 2020 - 14:15

Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, TOKİ tarafından ihalesi yapılan Tahtalı mevkindeki konutlar için sondaj çalışması başladığını söyledi.

Başkan Ramazan, TOKİ tarafından ihalesi yapılan konutlar için ihaleyi alan firmanın sondaj çalışmalarına başladığını ifade ederek, “İnşallah konutların kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine tahsisi yapılacak. Sondaj çalışmalarından sonra firma tarafından hemen inşaata başlanacak. Daha sonra TOKİ’ye konut yapılması için tahsis edilen arazilerinde 2021 yılında inşaatına başlanması bekleniyor. Merhum Belediye Başkanımız Mehmet Abdi Bulut’un başlattığı projelerin takipçisi olacağız” dedi.

AK Parti Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş, TOKİ Konutlarının ihalesini alan firmanın çalışmalara başladığını ifade ederek, “ Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl yeni konutların inşaatına da başlanacak. 2021 yılı Kilis için yatırım yılı olacak. Önümüzdeki yıl yeni devlet hastanemiz hizmete girecek. Kilis’in en büyük ihtiyacından biri olan hastanemiz tamamlanarak hizmete açılacaktır. Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi sayesinde yeni fabrikalar kurulmaya devem ediyor. Yeni fabrikaların sayısı her geçen gün artıyor. Yeni yapılan okullarımız bir kısmı faaliyete geçti. Önümüzdeki yılda yen okulların yapımı tamamlanarak hizmete açılacak. 2021 yılı içerisinde yeni devlet hastanesi, yeni okullar, OSB’de yeni fabrikalar, Kilis-Musabeyli karayolunu tamamlamış olacağız. Bakanlıklarımız ile etkin bir şekilde ilimize yapılacak projeleri takip ediyoruz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları