Yaşlı balıkçı boyu kadar olan dev balığı yakaladığı anları anlattı: "Canavar gibiydi" | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 04:53

Yaşlı balıkçı boyu kadar olan dev balığı yakaladığı anları anlattı: “Canavar gibiydi”

AMASYA’NIN ORTASINDAN GEÇEN YEŞİLIRMAK’TA BOYU KADAR OLAN DEV BALIĞI SIRILSIKLAM OLMASINA RAĞMEN ELLERİYLE YAKALAYIP KAÇMAMASI İÇİN ÜZERİNE OTURAN 65 YAŞINDAKİ MEVLÜT USALIR, O ANLARI ANLATTI.

Yaşlı balıkçı boyu kadar olan dev balığı yakaladığı anları anlattı: “Canavar gibiydi”
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 13:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/yasli-balikci-boyu-kadar-olan-dev-baligi-yakaladigi-anlari-anlatti-canavar-gibiydi/57459/" title="facebook">

Amasya’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta boyu kadar olan dev balığı sırılsıklam olmasına rağmen elleriyle yakalayıp kaçmaması için üzerine oturan 65 yaşındaki Mevlüt Usalır, o anları anlattı.

Kuraklığın etkisindeki kentte yağışların olmaması sonucu su ve oksijen seviyesinin adeta dip yaptığı Yeşilırmak’ta canlılar da bu durumdan etkilendi. Bazı bölgelerde balık ölümleri görüldü. Kıyıdaki canlı balıklar oltalarla ve nehre giren vatandaşlar tarafından avlandı.

55 Evler Mahallesi Ataşehir mevkisinde nehir sularının çekilmesiyle göle dönüşen alanda dev bir yayın balığı olduğunu öğrenmesi üzerine harekete geçen evli ve 7 çocuk babası Mevlüt Usalır:

“İki, üç sefer kıyıya çıkarttım. Bana kuyruk attı. Elimden kurtuldu. En son denememde iki sefer kafasına vurdum. Biraz sersemleyince kıyıya çıkardım. Yaklaşık 50 kilo vardı. Canavar gibiydi. İki, üç gün orada kaldığı içinde biraz hırçınlaşmıştı. Biraz uğraştırdı” dedi.

amasya-balikci

Çocukluğundan bu yana balık tuttuğunu belirten Mevlüt Usalır:

“Balık deyince buradan atlar Kars’a, Kayseri’ye bile giderim. Bu balık bayağı ağırdı. Gençliğimde olsa balığı tuttuğum gibi dışarı atardım” diye konuştu.