İmarhaber

2 aylık iken yaralı bulunan Lady, 5 yıl sonra yuvaya döndü

DENİZLİ’DE 5 YIL ÖNCE OTOYOL ÜZERİNDE YARALI BULUNAN VE TEDAVİ EDİLEN 2 AYLIK KÖPEK, YAKLAŞIK 4 YIL SAHİPLENEREK BAKILDI. LADY İSMİNDEKİ ENGELLİ KÖPEK 5 YILIN SONUNDA TEKRAR YUVASINA DÖNDÜ.

2 aylık iken yaralı bulunan Lady, 5 yıl sonra yuvaya döndü
Google News
02 Ocak 2021 - 15:20

Denizli’de 5 yıl önce otoyol üzerinde yaralı bulunan ve tedavi edilen 2 aylık köpek, yaklaşık 4 yıl sahiplenerek bakıldı. Lady ismindeki engelli köpek 5 yılın sonunda tekrar yuvasına döndü.

5 yıl önce İzmir otoyolunda acı içerisinde vatandaşlar tarafından bulunan 2 aylık yavru köpek, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniğine getirildi. Burada yapılan tetkiklerin sonucunda sol ön kolunun kangren olduğu anlaşılarak ameliyata alındı. Ameliyatta kolu alınan yavru köpek, yaklaşık 1 yıllık rehabilitasyon çalışmasının arından bir aile tarafından sahiplenildi. 4 yıl boyunca aile tarafından sahiplenilen ve Lady ismi verilen köpek, tekrar yuvaya çağrıldı. 5 yıl önce ameliyatını gerçekleştiren veteriner hekim Hasan Kılıç, her gün Lady ile ilgileniyor. Lady’nin tekrar yuvaya dönmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Kılınç, “5 yıl önce İzmir otobanında vatandaş tarafından bulunup Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniğine getirilen Lady, yaklaşık 2 aylık bir köpekti. Ön sol konu kangrenleşmişti. Yaptığımız tespitler sonucunda ameliyata aldık ve ön sol kolunu almak zorunda kaldık. Ön sol kolu aldıktan sonra 2 aylık bir rehabilitasyon çalışmamız oldu. Çalışmayı yaptıktan sonra duyarlı vatandaşlarımız tarafından Lady sahiplenildi. 4 yıl boyunca evde bakıldı ve Lady’i sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde engelli padokunda görmek istedik. Şuanda Lady’nin çok güzel bir hayatı var ve şuan 5 yaşında. Bizim gözlemimiz, kontrolümüz altında ve hayatına devam ediyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları