81 il ve 911 ilçenin şehir tabelasından o bilgiler silindi, masraf ortadan kaldırıldı | 20 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 00:14

81 İl ve 911 İlçenin Şehir Giriş Tabelasından Nüfus ve Rakım Bilgileri Silindi

T.C. KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, EKONOMİK OLARAK MASRAFA YOL AÇTIĞI GEREKÇESİYLE 81 İL VE 911 İLÇENİN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA YER ALAN TABELALARDAN NÜFUS VE RAKIM BİLGİLERİNİ KALDIRDI.

81 İl ve 911 İlçenin Şehir Giriş Tabelasından Nüfus ve Rakım Bilgileri Silindi
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 15:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/81-il-ve-911-ilcenin-sehir-tabelasindan-o-bilgiler-silindi-masraf-ortadan-kaldirildi/41133/" title="facebook">

T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü, ekonomik olarak masrafa yol açtığı gerekçesiyle 81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında yer alan tabelalardan nüfus ve rakım bilgilerini kaldırdı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, her yıl nüfusun ve bazı bölgelerde rakımın değişmesinin ardından her il ile ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarında değişikliğe gitti. Her yıl yapılan değişikliklerde ortaya çıkan ekonomik masrafın önüne geçilmek için düzenlenen uygulamada tabelalardan nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı. Tabelalarda sadece il ve ilçelerin isimleri yer aldı. Kırıkkale’de de şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan tabelaların yeni düzenlemeye göre hazırlandığı görüldü. Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki tabelaların da yenilendiği gözlendi.

Çorum geçen yıllarda ‘rakım’ bilgisi ile gündem olmuştu

Değişimin yapıldığı bir başka il ise Çorum oldu. Geçmiş yıllarda tabelalar ile gündeme gelen Çorum, farklı tarihlerde çekildiği anlaşılan fotoğrafların ilkinde rakımı 770 metre, ikincisinde 801 metre, son fotoğrafta ise 820 metre olarak kaydedilmişti. Çorum sürekli artan rakımı sebebiyle sosyal medyada ‘Anadolu’nun yükselen yıldızı’ olarak paylaşımlarda yer almıştı. Çorum’da da tabelalardan nüfus ve rakım bilgisi kaldırılırken sadece şehir ismi kaldı.

Çankırı’da tabelalar aynı kaldı

Karayolları Genel Müdürlüğünce tasarruf maksadıyla değiştirilen uygulama sonrasında bir diğer Anadolu kenti Çankırı’da ise henüz tabelalarda değişikliğe gidilmediği görüldü. Çankırı’nın giriş ve çıkışında yer alan tabelada ‘Nüfus: 86400 ve Rakım: 720’ bilgileri yer aldı.