Afyonkarahisar Belediyesi'nden vergi borcu yapılandırma uyarısı | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 15:35

Afyonkarahisar Belediyesi’nden vergi borcu yapılandırma uyarısı

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİNDEN ‘7256 SAYILI KAMU ALACAKLARININ YAPILANDIRILMASI’ KANUNU İLE İLGİLİ UYARIDA BULUNULARAK, YAPILANDIRMADA SON TARİHİN 31 ARALIK OLDUĞU HATIRLATILDI.

Afyonkarahisar Belediyesi’nden vergi borcu yapılandırma uyarısı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 16:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/afyonkarahisar-belediyesinden-vergi-borcu-yapilandirma-uyarisi/43613/" title="facebook">

Afyonkarahisar Belediyesinden ‘7256 sayılı kamu alacaklarının yapılandırılması’ kanunu ile ilgili uyarıda bulunularak, yapılandırmada son tarihin 31 Aralık olduğu hatırlatıldı.

7256 sayılı vergi affı kapsamında belediyeye borcu bulunan vatandaşların yapılandırma için müracaatları devam ediyor. Afyonkarahisar Belediyesi yapılandırma için son tarihin 31 Aralık olduğuna dikkat çekerek vatandaşlara çağrıda bulundu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Belediyemiz emlak-çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, harcamalara katılım payları, su borçları ve kira borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırıyor. Borcu olan vatandaşlarımızın 7256 sayılı bazı alacakları yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında belediyemizce borçları peşin 6-9-12 ve 18 aylık taksitler halinde yapılandırabilecek. Yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 31 Aralık 2020 Perşembe gününe kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Vatandaşlarımızın yapılandırma fırsatından faydalanmaları için belediyemize gelmeden https://www.afyon.bel.tr/duyuru/1/163/yapilandirma-basvuru-formu.aspx bu bağlantıdan yapılandırma başvurusunu yapıp, yapılandırdığı borçlarını belediyemiz ‘E-belediye’ sayfasından kredi kartıyla online ödemesini yapabilir” ifadelerine yer verildi.