İmarhaber

Akdeniz ilçesindeki türbeler yenileniyor

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE AKDENİZ BELEDİYESİNCE, VATANDAŞLARIN DAHA NEZİH VE TEMİZ BİR ORTAMDA İBADETLERİNİ YERİNE GETİREBİLMELERİ İÇİN İLÇE SINIRLARINDA BULUNAN TÜRBELERİ YENİLEDİĞİ BİLDİRİLDİ.

Akdeniz ilçesindeki türbeler yenileniyor
Google News
03 Aralık 2020 - 13:25

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesince, vatandaşların daha nezih ve temiz bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için ilçe sınırlarında bulunan türbeleri yenilediği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, mahalle sakinlerinin talebi ve Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine harekete geçen Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bahçe Mahallesi’nde bulunan, ancak uzun yılların verdiği yorgunluk ve geçen zaman içinde bakımsızlık ve ilgisizlik sonucu ziyaret edilemez hale gelen ’Şeyh Ahmet Mıgrubi Türbesi’ni baştan sona elden geçirip yeniledi. Bu kapsamda, tarihi uzun bir geçmişe dayanan ’Şeyh Ahmet Migrubi Türbesi’nin zemini yenilenip boyandı, türbenin çevre ve peyzaj düzenlemesi yapıldı. Farklı bir tasarıma sahip yeni bir kapı konulan türbenin tabelası da yeniden tasarlandı. Ayrıca türbenin bankları onarıldı, etrafına yeni duvar örülüp üzerine desenler çizildi ve türbenin ihtiyaç duyan bölgeleri boyanıp yenilendi.

Akdeniz Belediyesi ekipleri, yine mahalle sakinlerinden gelen talep ve Başkan Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine, ’Şeyh Muhammed Abbari Türbesi’nin de kapsamlı şekilde tadilatını yapmış, çevre düzenlemesi ve baştan sona boyanıp farklı bir görünüme kavuşan türbenin aydınlatma sistemini de yenilemişti. Türbeyi ziyaret edip ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için de türbenin bahçesine banklar konulmuş, adak kurbanlıklar için de kancalar hazırlanmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları