Aliağa Belediyesi kentte bisiklet yolu ağını genişletiyor | 16 Haziran 2024İmar Haber

16 Haziran 2024 - 19:28

Aliağa Belediyesi kentte bisiklet yolu ağını genişletiyor

YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA KENTTEKİ BİSİKLET YOLU AĞINI HER GEÇEN GÜN ARTTIRAN ALİAĞA BELEDİYESİ, EN UZUN BİSİKLET YOLUNA SAHİP KENTLERDEN BİRİ OLMAYI HEDEFLİYOR.

Aliağa Belediyesi kentte bisiklet yolu ağını genişletiyor
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 18:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/aliaga-belediyesi-kentte-bisiklet-yolu-agini-genisletiyor/47061/" title="facebook">

Yaptığı çalışmalarla kentteki bisiklet yolu ağını her geçen gün arttıran Aliağa Belediyesi, en uzun bisiklet yoluna sahip kentlerden biri olmayı hedefliyor.

Aliağa Belediyesi, kentte bisiklet tutkunlarını unutmuyor. Bu kapsamda belediye ekipleri, vatandaşların sağlıklı yaşamlarına katkı sağlamak ve kentteki trafik yükünün azaltılmasına yönelik olarak muhtelif bölge ve caddelere bisiklet yolları yapıyor.

Geçmiş yıllarda Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Yalı Mahallesi Plaj Caddesi, Yeni Şakran Sahili, Yeni Mahalle Kent Park, İstiklal Caddesi, Hükümet Caddesi gibi kentin muhtelif yerlerine Avrupa standartlarına uygun bisiklet yolu kazandıran Aliağa Belediyesi, son olarak Yeni Mahalle’de yaptığı yol ve kaldırım çalışmaları esnasında bölgeye 5 kilometrelik bisiklet yolu kazandırmıştı. Güzelhisar Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesinin, bu cadde üzerine de 2 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandıracağı, Güzelhisar Caddesi’ndeki çalışmanın tamamlanmasıyla kentteki bisiklet yolu uzunluğunun yaklaşık 25 kilometreye ulaşacağı belirtildi.