İmarhaber

Altındağlı kadınlar tezhip sanatıyla ev ekonomisine katkı sağlıyor

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. ASIM BALCI’NIN TALİMATLARIYLA, KARAKUM KADIN EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE KURULAN ATÖLYEDE FAALİYET GÖSTEREN KADINLAR, TEZHİP SANATININ EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYOR. ATÖLYEDE ARI GİBİ ÇALIŞAN KADINLAR, ORTAYA ÇIKARDIKLARI SANAT ESERLERİNİ ALTIN ELLER KADIN KOOPERATİFİ ARACILIĞIYLA SATARAK, EV EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLIYOR.

Altındağlı kadınlar tezhip sanatıyla ev ekonomisine katkı sağlıyor
Google News
21 Ocak 2021 - 11:10

Altındağ’da Karakum Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde kurulan atölyede faaliyet gösteren kadınlar, tezhip sanatının en güzel örneklerini sergiliyor. Kadınlar, ortaya çıkardıkları sanat eserlerini Altın Eller Kadın Kooperatifi aracılığıyla satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

Tezhip atölyesinde 14 Altındağlı kadının çalıştığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Bu atölyede yapılan iş, verilen emek bizim için çok değerli. Tezhip, en eski Türk süsleme sanatlarından biri. Bu sanat sevgi, sabır, zevk ve zarafetle icra edilen bir sanat dalı. Altındağlı kadınlarımız bu sanatı da başarıyla uyguluyor, ortaya çok başarılı sanat eseri çıkarıyorlar. 18-55 yaş aralığında kadınlar, sabah 10.00’dan akşam 16.00’ya kadar bu atölyede emek veriyorlar. Biz de Altındağ Belediyesi ve Altın Eller Kadın Kooperatifi aracılığıyla kendilerine destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Atölyede çalışan kadın sayısını pandemi nedeniyle kısıtlı tuttuklarını belirten Başkan Balcı, “Bu sayı ileride mutlaka artacaktır. Altındağlı kadınlarımız kendilerine fırsat verildiğinde neler başaracağını herkese, hepimize gösterdiler. En önemlisi de kendilerine ispatladılar. Bu nedenle biz de onlara destek olmak, satış yapmalarına ve para kazanmalarına aracılık etmek için sürekli fikir üretiyor, projeler geliştiriyoruz. Kadınlar da onlara sağladığımız imkanları en iyi şekilde değerlendiriyor, verilen desteği arkalarına alarak başarıdan başarıya koşuyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Ellerine ve emeklerine sağlık” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları