Altınova Belediyesi BİP ve Telegram'a geçti | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 19:34

Altınova Belediyesi BİP ve Telegram’a geçti

ALTINOVA BELEDİYESİ, WHATSAPP’TAKİ VERİ GÜVENLİĞİ KAYGILARI NEDENİYLE HABERLEŞME GRUPLARINI BİP VE TELEGRAM’A TAŞIDI. (MEHMET MERCAN/YALOVA-İHA)

Altınova Belediyesi BİP ve Telegram’a geçti
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 12:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/altinova-belediyesi-bip-ve-telegrama-gecti/57350/" title="facebook">

Yalova Altınova Belediyesi, Whatsapp’taki veri güvenliği kaygıları sebebiyle haberleşme gruplarını BiP ve Telegram’a taşıdı.

Küresel mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, gizlilik kaygılarına yol açan yeni kullanım şartları sebebiyle Altınova Belediyesi tarafından oluşturulan iletişim grupları, Turkcell’in geliştirdiği yerel şifreli mesajlaşma uygulaması BiP ile Telegram’ı kullanmaya başladı.

Türkiye Varlık Fonu, 2020 yılında ülkenin en büyük cep telefonu operatörü olan Turkcell’in çoğunluk hissesini satın aldı. Şirket, 2013 yılında WhatsApp uygulamasına benzer ’BİP’ adını verdikleri yerel bir mesajlaşma programı geliştirdiklerini duyurdu. Turkcell, uygulamanın piyasaya sunulduğu 2013 yılından bu yana 53 milyondan fazla kez indirildiğini açıkladı.