Ambulans uçak Trabzon'dan İstanbul'a bebek için havalandı | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 19:10

Ambulans uçak Trabzon’dan İstanbul’a bebek için havalandı

TRABZON KANUNİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ NUMUNE KAMPÜSÜNDE TEDAVİSİ SÜREN BEBEK İLERİ TETKİK VE TEDAVİSİ İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞINA AİT UÇAK AMBULANSLA İSTANBUL’A NAKLEDİLDİ.

Ambulans uçak Trabzon’dan İstanbul’a bebek için havalandı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 13:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ambulans-ucak-trabzondan-istanbula-bebek-icin-havalandi/43431/" title="facebook">

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsünde tedavisi devam eden bebek, ileri tetkik ve tedavisi için Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla İstanbul’a nakledildi.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsünde tedavisi devam eden Pediatrik KVC tanılı bebek, ileri tetkik ve tedavileri için İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla nakledildi.

Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Hava 61 Helikopter Ambulans son 1 haftada il içi ve il dışı 3 hastanın naklini gerçekleştirirken belirtilen zaman diliminde 2 saat 13 dakikalık uçuş yaptı.

İleri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla Of ve Vakfıkebir ilçe devlet hastanelerinden alınan 2 ayrı hasta, Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesine, Tonya İlçe Devlet Hastanesinden alınan 1 hasta ise Fatih Devlet Hastanesine Hava 61 Helikopter Ambulans ile nakilleri gerçekleştirildi.