Ankara Sincan'da Temelli Yatırımcının Adresi | 16 Haziran 2024İmar Haber

16 Haziran 2024 - 19:23

Ankara Sincan’da Temelli Yatırımcının Adresi

Temelli; Ankaralı yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. İşte Temelli’de yapılacak imar projeleri:

Ankara Sincan’da Temelli Yatırımcının Adresi
Son Güncelleme :

19 Nisan 2017 - 23:54

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ankara-temelli-yatirimcilarin-adresi/550/" title="facebook">

Ankara Temelli Yatırımcıların Adresi

Ankara Eskişehir yolu üzerinde 40. km ‘sinde bulunan 1928 yılında Türkiye ‘nin ilk yerleşik köyü ilan edilen Temelli, Ankara Büyükşehir Belediyesi mücavir alan içerisindedir. Temelli özellikle son yıllarda popüler hale gelmektedir. Önceleri Polatlı ilçesine bağlıyken; daha sonra Sincan Belediyesi hizmet sınırlarına dahil olan Temelli Eskişehir yolu üzerinde olduğundan yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir. Göletiyle ve görsel güzellikleriyle Ankara ‘da dikkat çeken konut projelerinin uygulamaya geçildiği büyük bir yatırım bölgesidir.

Nüfusunun 750 bin olması öngörülen bölgenin ilk halinin kuş bakışı görünümü Atatürk tarafından Ay-Yıldız şeklinde dizayn edilmiştir.

temelli ay yıldız

 

Temelli Göletiyle Bir Başka Güzel

golet

Türkiye ’nin ilk yapay göleti olma özelliğini taşıyan Temelli 120 bin kişiyi ağırlayacak şekilde planlanan rekreasyon alanlarıyla da, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Hiçbir ücret ödemeden girmek mümkün.
Yaklaşık 1500 kişilik piknik alanı var. Çocuklar için oyun grupların da yer aldığı gölet çevresinde, basketbol, voleybol, tenis sahaları, 1 km. lik koşu ve yürüyüş yolları da mevcut. Bunların yanında 50 adet kamelya ile 144 adet barbekü bulunmaktadır.

Temelli ‘ye Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Temelli ‘de yapılan rehabilitasyon merkezi  26 bin metrekare alan büyüklüğündedir. Büyükşehir Belediyesi, bir sosyal sorumluluk projesini daha uygulamaya geçiriyor. Ankara Eskişehir yolunun üzerinde  bulunan Temelli ‘nin girişinde, göl kenarında 26 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan dev tesiste, uyuşturucu bağımlıları, sağlığına kavuşturulacak.

temelli göleti

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ’nın, uyuşturucudan kurtulmak isteyen bağımlılar için spor alanları, yürüyüş ve koşu yolları, sauna, vitamin bar, ibadethane gibi sosyal alanlar yapacağı tesiste, en büyük bölüm yeşil alan olarak belirlendi. Peyzaj çalışmaları kapsamında 15 bin 250 metrekarelik alana, 2 bin 500 ağaç ve 8 tür çalı grubu dikilecek.

Temelli ‘ye Metro Geliyor

temelli metro

Ankara Çay yolu metrosunun Ulaştırma Bakanlığı tarafından güzergahının uzatılması projesinin çalışmaları devam etmektedir. Temelliye bu projenin gelişmesi ve kalkınmasında da büyük katkı sağlayacaktır.
Temelli Bölgesine TSE nin Test ve Araştırma Laboratuarı Projesi:

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Ankara Temelli ‘ye dev bir laboratuvar üssü kurmak için çalışmalara başladı. Enstitüsü, 120 milyon liralık yatırımla, Temelli ‘yi  Ortadoğu ve Balkanların test ve eğitim merkezi yapmayı hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, TSE’nin 2018 yılında faaliyete geçirmeyi planladığı Temelli kompleksi, yaklaşık 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Bu projeler  temelliye büyük bir cazibe merkezi sağlayacak.

Temelli Etrafındaki Sanayi Bölgelleriyle de Dikkat Çekmektedir

Temelli ‘nin etrafındaki Başkent osb, Anadolu osb 2 ve 3.serbest bölge sanayi bölgelerinin artmakta olması Temelli ‘yi odak noktası hale getirmekte ve yatırımcılara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Ankara İmar Haberleri