Annesi kaybeden yavru köpeklere süt anne | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 10:52

Annesi kaybeden yavru köpeklere süt anne

ANNELERİNİ KAYBEDEN 5 YAVRU KÖPEĞİ BULUNDUĞU YERDEN ALARAK REHABİLİTASYON MERKEZİNE GETİREN VE BURADA TÜM MÜDAHALELERİNİ YAPAN ADIYAMAN BELEDİYESİ, YAVRU KÖPEKLERİN BARINAKTAKİ BAŞKA BİR ANNE KÖPEĞİN SÜT ANNELİK YAPMASI İLE HAYATA TUTUNDU.

Annesi kaybeden yavru köpeklere süt anne
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 16:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/annesi-kaybeden-yavru-kopeklere-sut-anne/32764/" title="facebook">

Annelerini kaybeden 5 yavru köpeği bulunduğu yerden alarak rehabilitasyon merkezine getiren ve burada tüm müdahalelerini yapan Adıyaman Belediyesi, yavru köpeklerin barınaktaki başka bir anne köpeğin süt annelik yapması ile hayata tutundu.

Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz duyarlı bir vatandaşın ihbarı neticesinde annelerini kaybeden 5 yavru köpeği bulunduğu yerden alarak Rehabilitasyon Merkezine götürüp, burada tüm bakım ve aşılamalarını gerçekleştirdi.

Yavru köpeklerin son durumu hakkında bilgi veren Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, yavru köpeklerin merkezde bulunan başka bir anne köpeğin süt annelik yapmasıyla hayata tutunduğunu söyledi.

Yavruların sağlık durumunun da çok iyi olduğunu söyleyen yetkililer, “Ekiplerimiz, geçtiğimiz günlerde duyarlı bir vatandaşımızın ihbarı neticesinde annesiz kalan 5 yavru köpeği merkezimize getirerek, tedavi altına almıştı. Tüm bakımları ve aşıları yapılan yavrular müdahale ile hayatta kalmayı başarmıştı. Şu an da merkezde bulunan başka bir anne köpek tarafından süt annelik yapılan yavrularımızın beslenmesi de gayet iyi. Sağlıklı bir şekilde yaşamını süren yavrular sahiplendirilecek” ifadelerini kullandı.