Araç Motoruna Giren Kedi İtfaiye Ekiplerince Kurtarıldı | 22 Mayıs 2024İmar Haber

23 Mayıs 2024 - 00:35

Araç Motoruna Giren Kedi İtfaiye Ekiplerince Kurtarıldı

MERSİN’DE ARAÇTAN ARACA KAÇAN VE TAM 4 ARACIN MOTOR KISMINA GİREN İNATÇI YAVRU KEDİ, ‘KEDİ SESİ’ İLE SAKİNLEŞTİRİLDİKTEN SONRA İTFAİYE EKİPLERİNİN ZORLU UĞRAŞLARI SONUCU KURTARILDI.

Araç Motoruna Giren Kedi İtfaiye Ekiplerince Kurtarıldı
Son Güncelleme :

28 Kasım 2020 - 12:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/arac-motoruna-giren-inatci-yavru-kedi-itfaiye-ekiplerince-kurtarildi/26447/" title="facebook">

Mersin’de araçtan araca kaçan ve tam 4 aracın motor kısmına giren inatçı yavru kedi, ’kedi sesi’ ile sakinleştirildikten sonra itfaiye ekiplerinin zorlu uğraşları sonucu kurtarıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bir vatandaşın talebi üzerine merkez Mezitli ilçesi Davultepe Mahallesine giden itfaiye ekipleri, bir otomobilin motor kısmına giren yavru kediyi kurtarmak için harekete geçti. Ekipler aracın motor kısmında sıkışan kediye ulaştı ancak yavru kedi park halindeki diğer araca kaçtı. Ekipler bu kez ikinci arabada kurtarma operasyonu başlattı fakat yaramaz kedi üçüncü arabanın kaputuna girdi, oradan da dördüncü araca kaçtı.

İtfaiye ekipleri telefondan kedi sesi açarak korkmuş kediyi sakinleştirerek araçtan çıkardı. ’Yaramaz’ adı verilen yavru kedi, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan ve sahipsiz kedilerin uğrak yeri olan ‘Miyav Park’a bırakıldı.

Ekipler, soğuk kış günlerinde vatandaşların araçlarını çalıştırmadan önce kaputa vurmalarını ve motor kısmını kontrol etmelerinin büyük önem taşıdığını vurguladılar.