Artvin'de korona vakalarında düşüş başladı | 12 Nisan 2024İmar Haber

12 Nisan 2024 - 20:00

Artvin’de korona vakalarında düşüş başladı

ARTVİN’DE VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ. BİN 600’LERE ÇIKAN POZİTİF HASTA SAYISI, 400’E KADAR GERİLEDİ. KURALLARA BÜYÜK ÖLÇÜDE UYULAN KETTE VALİ YILMAZ DORUK, SIFIRLARA ULAŞACAĞIMIZ GÜNLERİN YAKIN OLDUĞU MESAJINI VERDİ.

Artvin’de korona vakalarında düşüş başladı
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 9:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/artvinde-korona-vakalarinda-dusus-basladi/51043/" title="facebook">

Yeni tip Korona virüsün (Covid-19) yayılmasına karşı alınan tedbirlere büyük ölçüde uyulan Artvin’de vaka sayısı azalmaya başladı.

Kentte Korona virüs nedeniyle tedavi gören hasta sayısı bir dönem bin 600’e kadar yükselirken, son dönemde alınan tedbirler etkisini gösteriyor. Salgının yayılmasını önlemek için alınan tedbir kararlarına büyük ölçüde uyulan kentte vaka sayısı 400’lere kadar düştü. Kentte vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmazken, maske sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması vakalardaki artışları etkiledi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Aldığımız olumlu sonuçlarla da ilimizin imajına değer kattığınız teşekkür ederim. Geldiğimiz noktada aktif vaka sayısını bin 600’lerden 400’lere düşürdük. İnşallah kısa sürede elbirliği ile sıfırları konuşacağımız günleri de göreceğiz. Bir süre daha tedbirler konusunda hassas olmaya ve etrafımızı uyarmaya devam edelim. Sağlıkla kalın” ifadelerini kullandı.