Bağcılar'da 9 bin öğrenciye "Temel İlk Yardım" eğitimi verildi | 16 Nisan 2024İmar Haber

16 Nisan 2024 - 19:40

Bağcılar’da 9 bin öğrenciye “Temel İlk Yardım” eğitimi verildi

BAĞCILAR BELEDİYESİ GÖNÜL BAĞI PLATFORMU VE KIZILAY İŞBİRLİĞİYLE İLÇEDE YAŞAYAN 8 BİN 991 ÖĞRENCİYE “TEMEL İLK YARDIM” EĞİTİMİ VERİLDİ.

Bağcılar’da 9 bin öğrenciye “Temel İlk Yardım” eğitimi verildi
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 13:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bagcilarda-9-bin-ogrenciye-temel-ilk-yardim-egitimi-verildi/51439/" title="facebook">

Bağcılar Belediyesi Gönül Bağı Platformu ve Kızılay işbirliğiyle ilçede yaşayan 8 bin 991 öğrenciye “Temel İlk Yardım” eğitimi verildi.

Sosyal hayata yönelik projeler geliştiren Bağcılar Belediyesi Gönül Bağı Platformu, duyarlı bir etkinliğe daha imza attı. Kızılay ile yapılan işbirliği neticesinde ilçedeki 31 lisede eğitim gören öğrencilere “Temel İlk Yardım” eğitimi verildi. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda çekimleri yapılan eğitim semineri, internet üzerinden yayınlandı. 15 Aralık- 31 Aralık tarihleri arasında online olarak gerçekleşen eğitime 8 bin 991 kişi katıldı.

Heimlich manevrası öğretildi

“Doğru zamanda doğru müdahalenin yapılması” gerektiğine dikkat çekilen eğitimlerde uzmanlar, ilkyardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, bayılmalarda, boğulmalarda İlk Yardım teknikleri ve Heimlich manevrası anlatıldı.

Dünyada her 5 saniyede bir kişi yaralanma sonucu ölüyor

Her evde bir ilk yardımcı bulunmasının gerekliliğine vurgu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada her 5 saniyede bir kişi yaralanma sonucu hayatını kaybediyor. Bu da ilk yardımın önemini daha da ortaya koyuyor. Herkesin ilk yardım bilgisi olmalı. Gençlerimizi de bu konuda yetiştirmek amacıyla güzel bir program oldu” dedi.

Eğitim alan gençlere önümüzdeki günlerde sertifikaları verilecek.