"Ya Trabzonlu Olacaksın Ya İmam Hatipli" Açıklaması | 18 Temmuz 2024İmar Haber

18 Temmuz 2024 - 11:06

“Ya Trabzonlu Olacaksın Ya İmam Hatipli” Açıklaması

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Üniversitesinde katıldığı 2. Bandırma ve Çevresi Sempozyumu ndaki yaptığı konuşmada, “Bir makam sahibi olabilmek için ya Trabzonlu olacaksın ya da İmam Hatipli” cümlesinin espri mahiyetinde söylediğini belirtti.

“Ya Trabzonlu Olacaksın Ya İmam Hatipli” Açıklaması
Son Güncelleme :

19 Aralık 2019 - 18:32

201 views

Bandırma Üniversitesinde katıldığı 2. Bandırma ve Çevresi Sempozyumunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yücel YILMAZ: “Bir makam sahibi olabilmek için ya Trabzonlu olacaksın ya da İmam Hatipli” cümlesini espri mahiyetinde söylediğini belirtti.  Başkan YILMAZ, ben panelde Balıkesir insanlarının özelliklerini anlattım, sözlerim cımbızlandı, dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ yaptığı açıklamada bunların siyasetin cilvesi olduğunu; fakat cümlesinin cımbızlanarak bir eleştiriymiş gibi anlatılıyor olmasını doğru bulmadığını söyledi.

“Balıkesir’in değerlerini, insanlarının özelliklerini anlatırken gençlerin siyasete girmeleri gerektiğini örneklendirirken bir espri mahiyetinde Trabzonlular ve İmam Hatipliler işi iyi yapıyor manasında kurduğumuz cümle cımbızlanarak siyasetin cilvesi gereği bir eleştiriymiş gibi anlatılıyor.

Bütün olarak verildiğinde zaten orada gençlerin alkışlaması, orada Trabzonlu gençlerin de olması, üniversite çünkü kozmopolit bir yer. Fakat sadece o cümle çekilmiş. Biz, Trabzonluların siyasete olan ilgilerini ve yaptıklarını biliyoruz. Bu ayıplanacak değil, takdir edilecek bir şey. İmam hatipli gençlerimizin de kendilerini siyasete adamaları, bu konuda iş yapmalarını da destekliyoruz. Benim de çalıştığım arkadaşlar var ama yani bu cümleyi cımbızlayarak sanki biz buna karşıymışız gibi basında algı oluşturulmaya çalışılıyor. Olacak biz de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gençlerimizi, Trabzonlular gibi teşvik ediyoruz siyaset yapmaya, bunda yadsınacak bir şey yok.”