Bangladeş Büyükelçisi'nden Başkan Altay'a ziyaret | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 17:15

Bangladeş Büyükelçisi’nden Başkan Altay’a ziyaret

BANGLADEŞ’İN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MOSUD MANNAN, KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY’I ZİYARET ETTİ. BANGLADEŞ VE TÜRKİYE’NİN KARDEŞ ÜLKELER OLDUĞUNU BELİRTEN BAŞKAN ALTAY, İKİ ÜLKE ARASINDA İLİŞKİLERİN HER YÖNDEN GELİŞTİRİLMESİNİ ARZU ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Bangladeş Büyükelçisi’nden Başkan Altay’a ziyaret
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 13:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/banglades-buyukelcisinden-baskan-altaya-ziyaret/62469/" title="facebook">

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti. Bangladeş ve Türkiye’nin kardeş ülkeler olduğunu belirten Başkan Altay, iki ülke arasında ilişkilerin her yönden geliştirilmesini arzu ettiklerini söyledi.

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti. İki ülke arasındaki ilişkileri daha çok güçlendirmek için çalışma ve girişimlerde bulunacaklarını belirten Bangladeş Büyükelçisi Mannan, “İki dost ülkenin arasındaki ilişkileri benim dönemimde hem iş anlamında hem de düzenleyeceğimiz kültürel programlar anlamında geliştirmek istiyoruz. Bu anlamda sizin desteğinize ihtiyacımız var” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, Türkiye ve Bangladeş’in kardeş ülkeler olduğunu dile getirdi. Bangladeş’in bağımsızlığının 50. yılını tebrik eden Başkan Altay, iki ülke arasındaki ilişkilerin başta kültür, turizm, eğitim ve ticaret anlamında her yönden gelişmesini arzu ettiklerini söyledi.