İmarhaber

Kimse asgari ücret üzerinden şov yapmasın

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, 2021 YILI İÇİN BELİRLENEN 2 BİN 825 TL’LİK ASGARİ ÜCRET ÜZERİNDEN SİYASET YAPAN PARTİLERE VE YEREL YÖNETİMLERE YÖNELİK SOSYAL MEDYA HESABI TWİTTER ÜZERİNDEN ELEŞTİRİLERDE BULUNDU.

Kimse asgari ücret üzerinden şov yapmasın
Google News
01 Ocak 2021 - 14:30

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2021 yılı için belirlenen 2 bin 825 TL’lik asgari ücret üzerinden siyaset yapan partilere ve yerel yönetimlere yönelik sosyal medya hesabı Twitter üzerinden eleştirilerde bulundu.

Altınok, “Asgari ücret üzerinden bir maaş tartışmasıdır gidiyor. Hiç kimse şov yapmasın. Biz çalışan işçilerimizin yüzde 90’ına ayrıca mesai veriyoruz. 3 bin TL’yi bırakın; 4 bin, 5 bin, 6 bin, 7 bin TL maaş alan işçilerimiz var. Bunu bir yarışın içerisine sokmak, hamaset yapmak küçük siyasettir” dedi.

“Küçük hesaplar peşinde olmayın”

Asgari ücret üzerinden yapılan olumsuz açıklamaların siyasi rant amacıyla kamuoyunu manipüle etmeye yönelik olduğunu da vurgulayan Altınok, şunları söyledi:

“İşçilerimizin hakkını zamanında veriyoruz, ikramiye borcumuz yok, memurlarımızın SDS ödemesini her ay muntazam yapıyoruz. Maaşlarımızı muntazam ödüyoruz. Herkesin hakkını hukukunu veriyoruz. İhtiyacı, sıkıntısı olan personelimize avans veriyoruz. Her türlü yardım ve destekte bulunuyoruz. Hiç kimse küçük hesaplar peşinde olmasın. ‘Bundan ne çıkartırız?’ hesabına girmesin. Kamuoyunu yanıltmasın. Hiç kimse unutmasın ki yalancının mumu yatsıya kadar yanar.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları