Başkent'te sokağa çıkma kısıtlamasına uyuldu | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 08:57

Başkent’te sokağa çıkma kısıtlamasına uyuldu

ÇİŞLERİ BAKANLIĞININ GENELGESİ DOĞRULTUSUNDA DÜN SAAT 21.00’DEN İTİBAREN BAŞLAYAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA ANKARA’DA GENEL OLARAK VATANDAŞLARIN UYDUĞU GÖRÜLDÜ. KENTİN BİR ÇOK İŞLEK MEYDANLARI SESSİZ VE SAKİN KALDI.

Başkent’te sokağa çıkma kısıtlamasına uyuldu
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 21:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskentte-sokaga-cikma-kisitlamasina-uyuldu/31054/" title="facebook">

Ankara’da sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların genel olarak uydukları görüldü. Kentte yoğunluk yaşanan önemli meydan, cadde, park ve sokaklar bol kaldı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Pazartesi sabah saat 05.00’da sona erecek olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına Anakaralıların uydukları görüldü. Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Ankara’da cadde ve sokaklar boş kaldı. Kentte yoğunluk yaşanan 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Kuğulu Park, Güven Park ve Kurtuluş Parkı tedbirler nedeniyle en sakin günlerini yaşarken, insan ve araç hareketliliği azaldı. “Gel al” ve sipariş alan lokantaların ise kuryelerle servis yaptığı, belediye temizlik görevlilerinin ise çalışmalarını sürdürdükleri görüldü.