Belediyenin kiracısı olan esnafa yüzde 50 indirim | 4 Mart 2024İmar Haber

4 Mart 2024 - 05:46

Belediyenin kiracısı olan esnafa yüzde 50 indirim

KÜTAHYA BELEDİYE ENCÜMENİ, BELEDİYENİN TAŞINMAZLARINDA KİRACI OLAN ESNAFLARA YÖNELİK SEVİNDİRİCİ BİR KARAR DAHA ALDI. PANDEMİDE ZARAR GÖREN ESNAFLAR İÇİN YÜZDE 50 İNDİRİM KARARI ALINDIĞINI, BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. ALİM IŞIK AÇIKLADI.

Belediyenin kiracısı olan esnafa yüzde 50 indirim
Son Güncelleme :

30 Aralık 2020 - 11:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/belediyenin-kiracisi-olan-esnafa-yuzde-50-indirim/47748/" title="facebook">

Kütahya Belediye Encümeni, belediyenin taşınmazlarında kiracı olan esnaflara yönelik sevindirici bir karar daha aldı. Pandemide zarar gören esnaflar için yüzde 50 indirim kararı alındığını, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık açıkladı.

Başkan Işık, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit ile makamında bir araya geldi.

Başkan Işık, Kütahya Belediye Encümeninde belediyenin kiracılarına yönelik alınan kararı açıkladı. Başkan Işık, daha önce de, Kütahya Belediye Meclisinde Belediyenin kiracısı olduğu esnaflara yönelik 2021 yılı kira artışı yapılmamasına ilişkin kararın yanında, encümende alınan yüzde 50 indirim karar aldıklarını söyledi.

Başkan Işık, “Daha önce Kütahya Belediye Meclisinin aldığı karar gereğince, Kütahya Belediyesinin taşınmazlarında kiracı olan hemşerilerimiz için, 2021 yılında kira artışı yapılmamasını karar bağlamıştık. Son dönemde esnafımızın içinde bulunduğu durum ve yeni çıkan genelge doğrultusunda, iş yeri kapanan, geliri pandemi sürecinde olumsuz etkilenen kiracılarımıza da, yüzde 50 oranında indirim kararını aldık. Üç ay süre ile bu durumdaki toplam 312 esnafımızdan kira bedellerinin yarısını tahsis edeceğiz. 17 esnafımızın tamamen kapalı olmalarından dolayı kiralarını almayacağız. 221 esnafımızın da, bu süreçten etkilenmemesi nedeniyle aynı şekilde kiraları devam edecek. 2021 yılında da bunlardan kira artışı almayacağız. Her iki yolla esnafımıza, belediyemizin 2021 yılı için yapmış olduğu bu katkının toplam bedeli, yaklaşık 3 Milyon TL civarında. Şehrimize ve şehrimizin güzel insanı olan tüm esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum, Rabbim hayırlı kazançlar versin. Tüm esnaflarımızın 2021 yılı canı gönülden kutluyorum” dedi.