Bismil Belediyesinden pazar esnafına büyük destek | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 16:23

Bismil Belediyesinden pazar esnafına büyük destek

DİYARBAKIR’IN BİSMİL İLÇE BELEDİYESİ PANDEMİ SÜRECİNDEN 1 MART 2021 TARİHİNE KADAR PAZAR YERİ KİRASI TAHSİL EDİLMEYECEK.

Bismil Belediyesinden pazar esnafına büyük destek
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 12:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bismil-belediyesinden-pazar-esnafina-buyuk-destek/43385/" title="facebook">

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, pandemi sürecinden 1 Mart 2021 tarihine kadar pazar yeri kirası tahsil etmeme kararı aldı.

Bismil Belediyesi pandemi sürecinden ekonomik olarak etkilenen esnaflara destek olmak için yoğun çaba sarf ediyor. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’in talimatı ile Bismil ilçesinde pazarcılık yapan esnafa katkı sağlamak için 1 Mart 2021 tarihine kadar pazar yeri kirası tahsil edilmeyecek. Pandemi sürecinde sosyal belediyeciliğin gereği olarak vatandaşın ve esnafın yanında yer almayı sorunlarını çözmeyi kendilerine şiar edindiklerini kaydeden Kaymakam Türkmen, pazarcı esnafın yanında yer alarak 1 Mart 2021 tarihine kadar pazar yerlerinden kira almayacaklarını ve onların yanında yer aldıklarını, sorunlarının çözümü için var güçlükle çalıştıklarını söyledi.