İmarhaber

Bismil’de Geleceğe Nefes Tohumları Projesiyle 20 bin kızılçam tohumu dağıtılacak

DİYARBAKIR’IN BİSMİL İLÇE KAYMAKAMLIĞI VE BELEDİYESİNİN ORTAK ÇALIŞMASIYLA GELECEĞE NEFES KAMPANYASI KAPSAMINDA İLÇEDE ÖĞRENCİ VE VELİLERE 20 BİN ADET KIZILÇAM TOHUMUNUN DAĞITIMINA BAŞLANDI.

Bismil’de Geleceğe Nefes Tohumları Projesiyle 20 bin kızılçam tohumu dağıtılacak
Google News
03 Aralık 2020 - 13:45

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamlığı ve belediyesinin ortak çalışmasıyla geleceğe nefes kampanyası kapsamında ilçede öğrenci ve velilere 20 bin adet kızılçam tohumunun dağıtımına başlandı.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’in öncülüğünde geleceğe nefes kampanyası kapsamında Bismil’de öğrencilere ve velilere 20 bin adet kızılçam tohumunun dağıtımına başlandı. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği çalışma ile Bismil’de doğa bilincini oluşturmak daha yeşil bir Bismil’i hep beraber inşa etmenin hedeflendiğini belirten Kaymakam Türkmen, “Göreve başlattığımız günden bugüne Bismil’de yeşil alanları arttırmak, Bismil halkının ihtiyacı olan rekreasyon alanlarını halkın hizmetine sunmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Kampanya ile geleceğimizin mimarı çocuklarımızda doğa bilinci oluşturmak istiyoruz. Kampanya kapsamında tohum dağıtımlarımız devam edeceğiz. Kendi tohumlarımı yeşertip fidan haline getirerek Bismil’i yeşile kavuşturacağız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenci ve velilere tohumların dağıtımına başlandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları