Bodrum Belediye Başkanı "Nüfusunuzu Alın da Gelin!" | 15 Haziran 2024İmar Haber

15 Haziran 2024 - 17:06

Bodrum Belediye Başkanı “Nüfusunuzu Alın da Gelin!”

İstanbul başta olmak üzere birçok Büyükşehir’de yaşanan su sıkıntısından ve Korona virüs (Kovid-19) pandemisinden Bodrum’a binlerce tatilcinin göç etmesine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm vatandaşlara kapılarının açık olduğunu ama nüfuslarını Bodrum’a aldırmalarını istedi.

Bodrum Belediye Başkanı “Nüfusunuzu Alın da Gelin!”
Son Güncelleme :

25 Eylül 2020 - 0:21

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/bodrum-belediye-baskani-nufusunuzu-alin-da-gelin/20677/" title="facebook">

176 bin 500 resmi nüfusun 400 bine çıkması bazı sıkıntılara neden olabileceğini ifade eden Aras “176 bin 500 kişilik nüfusla 400 bin kişiye hizmet ediyoruz. Devletten gelecek payın artması için buraya gelen, ya da gelmek için hazırlık yapan vatandaşlarımızın nüfuslarını da Bodrum’a aldırsınlar” dedi.

İlkbahar ayından beri büyük bir göç alarak nüfusunu 2’ye katlayan Bodrum’da 2’inci konutu olan vatandaşlar büyükşehirlerden göç etmeye devam ediyor. 176 bin 500 resmi nüfusu olan ilçede nüfus 2 katına çıkarak 400 bin oldu.

Pandemiden kaçıp Bodrum’un doğa içindeki temiz havasına gelen vatandaşların nüfusunu Bodrum’a aldırmasını isteyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras “Bodrum’a gelecek olan herkese kapımız açıktır. Yeter ki nüfuslarını buraya aldırsınlar” dedi.

Nüfusa göre devletten gelen bütçenin yetersiz olduğu için “Bodrum’a gelenlerin nüfusunu Bodrum’a aldırsınlar” cümlesini kullanan Aras “Altyapı, yol, trafiğimiz 176 bin 500 nüfusa göre bütçe veriliyor. Bu bütçe ile 400 bin nüfusa hizmet edeceğiz. Buda alt yapı, üst yapı, su ve trafik problemi oluşturacak. Bodrum’a gelecek tüm vatandaşlarımıza kapılarımız sonuna kadar açık ama lütfen nüfuslarını Bodrum’a aldırmalarını rica ediyorum” şeklinde konuştu.